Salony Drzwi.pl

Obsługujemy płatności:

Współpracujemy z producentami drzwi:

Drzwi składane (łamane)

Drzwi mogą się otwierać w różny sposób i w zależności od tego zajmować mniej lub więcej przestrzeni w pomieszczeniu. Jeśli mamy dużo miejsca, bez problemu możemy zamontować tradycyjne drzwi, ale jeśli przestrzeń nam na to nie pozwala zamontujmy drzwi łamane - składane.

Potrzebują one mniej miejsca do otwarcia, ponieważ skrzydło podzielone jest na dwa lub więcej elementów. Zamknięte wyglądają jak drzwi rozwieralne lub przesuwne i nie wymagają pozostawienia do ich otwarcia wolnej powierzchni ściany.

Jedno skrzydło drzwiowe składa się z dwóch części, połączonych zawiasami na górze i dole. Czasami skrzydła mają też zawias w połowie wysokości drzwi.

Skrzydła drzwi składanych produkowane są w różnych wymiarach. W szerszych otworach można montować drzwi dwuskrzydłowe. Drzwi poruszają się wzdłuż górnej prowadnicy. Jeśli są duże i ciężkie, stosuje się także dolną prowadnicę.

Sposób montowania

Część drzwi, która jest najbliżej ościeżnicy, ma w górnej i dolnej krawędzi czop, umożliwiający obrót skrzydła. W górnej krawędzi drugiej części skrzydła zamocowany jest ruchomy wózek. Dzięki temu skrzydło może się obracać i jednocześnie przesuwać wzdłuż prowadnicy. Drzwi najpierw się składają, a potem zsuwają na jedną stronę otworu. Są też prowadnice umożliwiające jednoczesne składanie i przesuwanie skrzydeł w dowolną stronę. W komplecie z drzwiami łamanymi są też ościeżnice i listwy maskujące. Najprostsze drzwi łamane można też wykonać samemu: zwykłe drzwi ramowe przecina się na pół, usztywnia dodatkowymi ramiakami w miejscu przecięcia i łączy zawiasami powstałe skrzydła. Dostępne są też specjalne systemy do łączenia drzwi składanych.

Szklane drzwi przesuwne i przesuwno-łamane


Składają się ze skrzydeł zwanych segmentami. Rama skrzydła wykonana jest z profili aluminiowych lub z PVC i wypełniona dowolnego rodzaju szkłem grubości zwykle 5 mm. Niektóre firmy oferują drzwi przesuwne dwuskrzydłowe, w których jedno skrzydło jest zamocowane na stałe, a także drzwi z czterema skrzydłami, z których dwa są zamocowane na stałe. Skrzydła drzwi przesuwno-łamanych przesuwają się na plastykowych rolkach po dwóch aluminiowych prowadnicach - górnej i dolnej. Dolna prowadnica jest wpuszczona w podłogę lub wykonana jak zwykły próg. Poszczególne segmenty zwykle łączone są ze sobą jednym zawiasem umieszczanym w górnej części skrzydeł. Jeśli drzwi są ciężkie, stosuje się dwa lub trzy zawiasy, jak w drzwiach tradycyjnych.

Przedruk z muratordom.pl

Drzwi.pl - salon Wrocław
Bulwar Dedala 11b
54-130 Wrocław
wroclaw@drzwi.pl 

71 307 30 07

Godziny otwarcia
Pon-pt: 10:00-18:00
Sobota: 10:00-14:00

Formularz kontaktowy Mapa dojazdu - Drzwi.pl - salon Wrocław
Zamów pomiar

Pomiar drzwi to jeden z kluczowych elementów całego procesu wykonywany przez autoryzowane grupy montażowe. Od profesjonalnego wykonania pomiaru zależy m.in. czy wybrane wcześniej drzwi będą pasowały do istniejących otworów.

Pomiar określa także właściwą ilość niezbędnych materiałów, sposób montażu oraz niezbędne parametry techniczne drzwi. W nietypowych sytuacjach przedstawiana jest propozycja adaptacji otworu. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie pomiaru.