Salony Drzwi.pl

Obsługujemy płatności:

Współpracujemy z producentami drzwi:

Drzwi przesuwne

Jeżeli tradycyjne drzwi zajmują za dużo miejsca, można zamiast nich zamocować drzwi przesuwne.

Drzwi przesuwne naścienne

Wyglądają prawie jak tradycyjne drzwi, ale po ich otwarciu skrzydło zasłania część ściany. W skład kompletu drzwi przesuwnych, oprócz samych skrzydeł drzwiowych, wchodzą: prowadnica, wózki z kółkami oraz elementy blokujące i zapewniające stabilność drzwi.

Skrzydło wykonane jest z drewna, płyty wiórowej lub PVC. Może ono być pełne lub przeszklone dowolnym rodzajem szyby. Jako drzwi przesuwne można zamontować praktycznie każde skrzydło dostępne na rynku. Produkowane są także drzwi z tafli szkła hartowanego grubości 8 do 10 mm - bez ram usztywniających. Wykonuje się je ze szkła bezpiecznego, które po uderzeniu rozpada się na bardzo drobne kawałki. Szyba z takiego szkła może być przezroczysta, matowa, z ornamentami lub odbijająca promienie słoneczne. Skrzydła drzwi przesuwnych są dostępne w różnych wymiarach. Można też zamówić drzwi o nietypowych wymiarach. Prowadnica najczęściej jest stalowa lub aluminiowa. Stalowa jest dużo tańsza, ale drzwi przesuwają się po niej o wiele głośniej. Im dłużej drzwi są używane, tym wyraźniejsza jest ta uciążliwość. Typowe prowadnice mają szerokość około 6 cm. Dostępne są także specjalne - cieńsze i lżejsze - 4-centymetrowe prowadnice do drzwi dwuskrzydłowych. Długość prowadnicy zależy od szerokości otworu i liczby skrzydeł drzwiowych. Jeżeli drzwi są jednoskrzydłowe, to prowadnica musi być kilka lub kilkanaście centymetrów dłuższa niż podwójna szerokość skrzydła, by można było odsłonić cały otwór. Prowadnica drzwi dwuskrzydłowych nie może być krótsza niż szerokość czterech skrzydeł.

Skrzydło drzwiowe zawiesza się na wózkach (z dwoma lub czterema kółkami) umieszczonych w prowadnicy. Wykonane są one ze stali (niepowlekanej lub pokrytej teflonem) albo z tworzywa sztucznego, na przykład z twardego nylonu. Wielu producentów oferuje wózki z łożyskami, dzięki którym przesuwanie skrzydeł jest znacznie łatwiejsze. Wózki z łożyskiem igiełkowym (systemem walców) i kółkami na trzpieniu teflonowym przesuwają się lekko i cicho.

Wybierając system jezdny do drzwi, należy uwzględnić:

  • miejsce ich wbudowania: wnęka, garderoba, przejście pomiędzy pomieszczeniami lub czy będą drzwiami na taras;
  • typ drzwi: przesuwne czy składane;
  • sposób mocowania prowadnicy: do ściany, sufitu bądź nadproża;
  • szerokość otworu i długość prowadnicy;
  • wymiary drzwi;
  • liczbę skrzydeł i ciężar każdego z nich.

Drzwi przesuwne chowane w ścianie

Warto o nich pomyśleć już podczas budowy domu, ponieważ otwierane wsuwają się do środka ściany, umożliwiając całkowite wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu. Często montuje się je w ścianach działowych z płyt gipsowo-kartonowych. Podczas wznoszenia ściany umieszcza się w niej prowadnicę.
Dostępne są też gotowe systemy chowanych w ścianie drzwi przesuwnych. W ścianie montuje się tzw. kasetę, w którą wsuwają się drzwi, dlatego grubość ściany powinna wynosić co najmniej 10 cm. Kasety produkuje się z ocynkowanej blachy i aluminium, specjalną techniką bez zgrzewu, dzięki czemu nie korodują.

Można je montować zarówno w ścianie działowej z płyt gipsowo-kartonowych, jak i murowanej (istniejącej lub wznoszonej). Skrzydło przesuwa się wzdłuż górnej prowadnicy aluminiowej najczęściej na wózkach nylonowych z kółkami teflonowymi. Do systemu drzwi chowanych w ścianę nadaje się każde skrzydło drzwiowe.

W drzwiach jednoskrzydłowych można zamontować taki system, dzięki któremu po otwarciu automatycznie się zamykają. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych. Można też regulować głębokość chowania drzwi w ścianie. Drzwi mogą całkowicie wjeżdżać w kasetę ukrytą w ścianie lub otwierać się na ustaloną szerokość. W szerszym otworze drzwiowym (nawet do 2 m) można zamontować dwa skrzydła. Możliwe jest połączenie obu skrzydeł tak, że przesuwając jedno skrzydło, jednocześnie poruszamy drugie.

Przedruk z muratordom.pl

Drzwi.pl - salon Wrocław
Bulwar Dedala 11b
54-130 Wrocław
wroclaw@drzwi.pl 

(71) 355 36 57

Godziny otwarcia
Pon-pt: 10:00-18:00
Sobota: 10:00-14:00

Formularz kontaktowy Mapa dojazdu - Drzwi.pl - salon Wrocław
Zamów pomiar

Pomiar drzwi to jeden z kluczowych elementów całego procesu wykonywany przez autoryzowane grupy montażowe. Od profesjonalnego wykonania pomiaru zależy m.in. czy wybrane wcześniej drzwi będą pasowały do istniejących otworów.

Pomiar określa także właściwą ilość niezbędnych materiałów, sposób montażu oraz niezbędne parametry techniczne drzwi. W nietypowych sytuacjach przedstawiana jest propozycja adaptacji otworu. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie pomiaru.